מהי אנדומטריוזיס ב-א-מ-ת

רגישות מוגברת במערכת העיכול -מכירות את זה שכמעט כל אשה עם אנדומרטיוזיס יש לה מעי רגיז/ש?רגישות מוגברת לחומרים -מכירות את זה שכל כדור או תרופה עושות לך רע, וכנ"ל ריחות של חומרי ניקוי, בשמים, זיהום אוויר, מוצרי קוסמטיקה ועוד?רגישות חושית מוגברת – עד ממש נוירופתיה בעור, נימול, צריבה, או סתם אי סבילות למגע, מרקמים של בדים וכו'. רגישות לצלילים גבוהים, לריחות, לאור חזק ועוד. וגם… לכאב! כן, כואב לנו יותר… רגישות מוגברת לקרינה – נטייה לכאבי ראש, הגברת כאב, נוירופתיה בעור, הפרעות בשינה, כיווצים בגוף , קושי לנשום, ועוד כשאת נכנסת לחדר מלא טלפונים, לרכבת, ישנה ליד שקעים חשמליים ועוד…והכי ברור ומורגש – רגישות לעולם, רגישות רגשית גבוהה – מכירה את זה שאת יכולה להרגיש בעוצמות? מרגישה בדיוק מה עובר על האדם שמולך/ על הדמות הטראגית (או הרומנטית להבדיל) בסרט/ על קורבן הטרור בחדשות ועוד? יכולה להכיל את כל העולם עד לכדי הצפה מוחלטת?

"התנהלות אגן בריאה – טיפוח נשי שעוד לא הכרת"בסדנה אלמד את כל מה שצריך לדעת כדי לטפח את האגן, לשחרר את התקיעות בה הוא נמצא אצל כולנו (זה חלק מהרקע של אנדומטריוזיס לא מאוזנת), וכיצד אפשר לעשות זאת באופן יומיומי, מהנה, קליל, ואפקטיבי!

אם את רגישה בחושייך יש סיכוי שאת גם רגישה לקרינה, ויש סיכוי שמערכת העצבים שלך צריכה טיפוח ופינוק. שני את התזונה שלך, ודאי שיש בה מספיק מינרלים, מספיק ויטמינים ממשפחת B, התרחקי ממקורות קרינה (ווי פי, טלפון אלחוטיף צמצמי שימוש בסלולרי, ועוד, יש עוד הרבה דברים שאפשר לעשות), וודאי שאת נוגעת כמה שיותר בעור חשוף בעצים, רצפה, אדמה, לפריקת מטענים מיותרים בגוף (לי זה חיסל כמעט לחלוטין את הנוירופתיה בעור שאמללה אותי). הצטיידי במשקפי אור כחול להקלה על העיניים במקומות בהם יש אורות בוהקים, אפילו ממש אטמי אזניים אם את נאלצת להיות במקום הומה (חתונות…) ועוד. מצאי לך את התנאים שמיטיבים איתך. ולגבי כאב – עבדי איתו, למדי ממנו. כשאנחנו כאובות, אם זה לא מציף מדיי, יש לנו הזדמנות להעמיק לשורשים חשובים שלא נחשפים כשאנחנו בטוב. (אם לא הצצת עדיין בקובץ הטיפים להתנהלות עם כאב מוזמנת להצית בקבצי הקבוצה).