אוסף הטיפים של חני להקלה על כאבי אנדומטריוזיס

ריקון דם הוסת כהלכה בזמן הוסת, יכול להקל מיידית על כאבים, אפילו כשמתחיל התקף. שווה לנסות (פרטים מלאים למעלה בסעיף "התנהלות אגן בריאה") ההשפעה יכולה להיות גם מצטברת לטווח ארוך (ממליצה ללמוד את "שיטת שרמן")

עיסוי ארויגו עצמי בימים שמחוץ לוסת יכול להשפיע משמעותית על הכאבים באופן מצטבר. אין לעסות בימי הדימום. פרטים נוספים אצל מטפלת ארויגו באיזורך (תודה לאל יש המון)

התמתחות עדינה, להבדיל מכיווץ, יכולה להביא הקלה מסוימת. כדאי לשלב עם נשימה לבטן ועד לאיזור הכואב

פוזיציות מקלות – נענועים עדינים, עמידת שש ותנועות במעגלים קדימה או אחורה (בדומה למה שיולדות עושות בזמן הצירים… ). אפשר וכדאי לשלב עם נשימה עמוקה לבטן ונשיפה ארוכה, אפשר גם תוך כדי השמעת קול בתדר נמוך (התדר הנמוך מהדהד בעצם האגן ועוזר להקל על כאב… שוב ע"ע טיפים ליולדות…)

מריחת שמן עיסוי איכותי שיש בו מעט שמן אתרי מרוה מרושתת (clary sage) ביחס של טיפה לכל מ"ל שמן, או שמן אתרי לוונדר כנ"ל. לשמן אתרי מרווה מרושתת יש סגולות מאזנות הורמונלית למערכת המין ויכול להקל על כאבי הוסת

נשימות לבטן- שאיפה מהאף, נשיפה ארוכה מהפה. אפשר לשלב עם השמעת קול

חימום ע-ד-י-ן (בבקשה לא לבשל את הבטן!!! הרחם לא אוהבת עודף חום), או לחילופין קירור של האיזור הכואב. יש נשים שיגיבו טוב לחימום ויש שיגיבו טוב לקירור

מנוחה או תנועה – יש נשים שמנוחה מרגיעה להן את הכאב ויש נשים שתנועה מרגיעה להן את הכאב נסי וראי מה עובד עבורך

תרגילי יוגה נשית – להרפיה והקלה על כאב (ממליצה לפנות למדריכות יוגה נשית באיזורך, או להועץ עם קרן הלרשטיין אביטן או נורית סיוון שמרכזות את נושא הכשרת מדריכות יוגה נשית לאנדומטריוזיס)

עבודה אנרגטית או רגשית עמוקה עם הכאב – שווה לבדוק מה הכאב בא לספר, לפעמים יש לו סוד לגלות וברגע שהסוד התגלה הכאב חולף

הפחתת מתחים מיידית

דיקור סיני – בבקשה רק אצל מישהו/י שיודעים איך לטפל באשה עם אנדומטריוזיס

נקודת לחיצה 41GB – ללחוץ למשך כמה דקות בכל פעם את הנקודה הזו על כף הרגל בעזרת האגודל והאצבע המורה מהצד השני של כף הרגל:

מתוך: GB41 A Love Story GB41: A Love Story – Mend Acupuncture

  • מכשיר TENS  – משדר תדר שעוזר להקל על כאבים, להשכרה מיד שרה
  • בטווח הרחוק – השקעה ששווה להשקיע בה: 

כל המידע שקיבלת ממני: תזונה נוגדת דלקת ותומכת ריפוי, הקפדה על תנועתיות באגן, עיסוי ארויגו באופן קבוע, פעילות גופנית, עבודת נפש עמוקה, תוספי תזונה נוגדי דלקת ועוד, כל אלו יתרמו להגברת תהליכי ההחלמה ותיקון הנזקים של הגוף ויצמצמו עד יעלימו את מקור הכאב מן השורש ברוב המקרים.

אהבת? שתפי!

דילוג לתוכן