שיקוי עוצמות

שיקוי עוצמות (מרק עצמות/ציר עצמות) – הוראות הכנה:

 זו הכנה של בין רבע יממה ליממה (תלוי כמה מרוכז את רוצה שהוא יהיה), כדאי להתחיל כמה שיותר מוקדם. עדיף למשוך ל 24 שעות.

למרק עצמות צריך עצמות מכל סוג שתמצאי, בקר, עוף הודו, אפשר תערובת, אפשר גם דגים- ראש ואידרה. כדאי להוסיף גרונות. אפשר גם בנוסף לעצמות טריות להשתמש בשאריות. (לך המלצתי מרק מבוסס גרונות אורגניים).

חשוב למצוא עצמות אורגניות, או הכי קרוב לזה שמתאפשר.

כמו כן צריך הרבה ירקות ןעשבי תיבול בשביל הטעם ותוספת מינרלים , עדיף אורגניים – בצל, סלרי, גזר, דלעת, בטטה, פטרוזיליה, כוסברה וכו מה שאת אוהבת לשים במרק.

1. מכניסים את עצמות הבקר (לא עוף ודגים) לצלייה בתנור רק עד השחמה לא לצלות אותן למוות, בטמפ של מאתיים מעלות.

2. שמים בסיר ענק את כל העצמות, שתיים -ארבע כפות חומץ תפוחים, ומכסים במים (עדיף מסוננים). עצמות בקר אפשר להשאיר להשרות במים עם החומץ לחצי שעה. (זה עוזר למינרלים מהעצמות לעבור למים).

3. להכניס למים את הירקות חתוכים מאד גס, אפילו ממש לחצאים או שלמים, ואת צרורות עשבי התיבול שלמים, ולהביא לרתיחה. לא כדאי לתבל. זה ייצא טעים בכל מקרה כי מתובל בהמון ירקות ואהבה.

4. איך שמגיע לרתיחה להוריד לאש הכי הכי קטנה שיש בכיריים (כזו של קפה שחור), ובזמן הזה אם צריך להסיר מדיי פעם את הג'יפה שצפה (לרוב ממקור אורגני אין ג'יפה). להמשיך לבשל על האש הקטנה למשך 6-24 שעות בהתאם לריכוז שתרצי/שתוכלי. אם צריך אפשר להעביר לתנור שחומם למאה מעלות ולהשאיר למשך כל הבישול.

5. בתום הבישול אפשר להוציא מהתנור ולהוסיף צרור של פטרוזיליה אורגנית ככה כמו שהיא בשביל תוספת טעם. לתת להתקרר.

6. כשמתקרר לסנן, להעביר לצנצנות זכוכית ולהשאיר כמות של יומיים בסיר קטן. להקפיא את כל השאר ולהפשיר בכל פעם צנצנת יום קודם במקרר. לשתות בכל יום בין חצי כוס לשלוש כוסות לפי מידת הריכוז והיכולת של הגוף.

כשמקפיאים בצנצנת יש להשאיר כארבעה סמ' גובה ריקים, ולהקפיא מבלי לסגור את המכסה, רק להניח אותו. אחרת הצנצנת תתנפץ. משקפא המרק ניתן להדק את המכסה.

למה לא להרתיח את המרק? כי הרכיבים הפעילים בעצמות נהרסים בחום גבוה, לכן צריך בישול ארוך בחום נמוך

אהבת? שתפי!

דילוג לתוכן